Veislynas MEDEINOS GIRAITĖ

Mūsų veislynas įkurtas 2015m. Veislynas įregistruotas FCI, LKD, VMVT. Pagrindinis mūsų tikslas - veisti sveikus, stabilios psichikos šuniukus. Kurie galėtų kurti nepamirštamas istorijas, kartu su savo šeimininkais. Mes orientuojamės, kad mūsų veisimo kurtsharai, būtų stabilios psichikos, puikaus eksterjero ir turėtų stiprias medžioklines savybes. Didžioji dalis mūsų veisimo kurtsharų, tampa tikrai stipriais medžiokliniais šunimis.

Kurtsharas (Vokiečių trumpaplaukis pointeris)

Kurtsharas yra kilęs iš senojo ispanų pointerio, kuris į Vokietiją buvo atvežtas 1600 metais. Nuo to laiko iki 1870 metų, kai buvo sukurta pirmoji kilmės knyga, ne vienos veislės šuo dalyvavo išvedant pastarąją veislę. Labiausiai tikėtinais kurtsharo protėviais galėjo būti vietinės vokiškos šunų veislės – Hanoverio pėdsekiai (vok. Schweisshund) ir vokiečių pėdsekys skalikas, taip pat foxhound‘as, įvairūs prancūzų skalikai, rinktinės skandinaviškos šunų veislės, vokiečių paukštšunis (vok. German Bird Dog) ir italų pointeris. Tikrai yra žinoma, kad išvedant veislę nebuvo panaudotas jokios veislės pėdsekys (Bloodhound). 1800 m. šunų veisėjai veislei panaudojo ir anglų pointerį, suteikdami veislei stilių ir medžioklinio šuns universalumą. Karališkųjų Hanoverio rūmų princas Albrecht zu Solms-Braunfeld pradėjo skatinti šunų veisėjus kuriant veislę kreipti daugiau dėmesio ne į formą, bet į funkcionalumą. Tikima, kad toks požiūris ir lėmė šios veislės tapimą tokia, kokia ji yra šiandien.
Kadangi kurtsharas buvo išvestas kaip universalus medžioklinis ir kaip šeimos šuo, jam būdingas nuovokumas, žvitrumas ir stiprus prieraišumo jausmas, poreikis bendrauti. Šį šunį lengva dresuoti. Baikštumas, baimingumas ar nepasitikėjimas savo jėgomis, agresija yra svetimi šiai veislei. Paprastai kurtsharas yra labai draugiškas su vaikais, tačiau jauni šios veislės šunys būna padūkę. Kurtsharams patinka bendravimas su žmonėmis ir jie įvertins šeimą, kuri mėgsta aktyvų gyvenimo būdą. Kurtsharas yra ir labai sargus, taip pat gerai sutaria su kitais šunimis. Stiprus medžiotojo instinktas yra teigiamas veislės požymis, tačiau kurtsharas nėra pats geriausias smulkių gyvūnėlių (pvz., kačių ar triušių) atžvilgiu. Kalbant apie kasdienį šeimos gyvenimą, kurtsharai yra rekomenduojami šeimos nariai. Jie nepaprastai ištikimi, draugiški ir linksmi, geri mažų vaikų saugotojai. Kurtsharui reikia daugybės įvairių užsiėmimų. Šiai veislei būdingas savitas charakteris, stiprus savarankiškumo jausmas. Per mažas šuns užimtumas, dresavimas gali nulemti tai, kad kurtsharas taps hiperaktyvus ar pasireikš destruktyvios tendencijos. Dėl pastarosios priežasties ši veislė nėra rekomenduojama neaktyvioms šeimoms, kadangi šuo, negaunantis pakankamai laisvės savo aktyvumui išreikšti, gali nuspręsti tuo pasirūpinti pats. Tokie šunys gali pabėgti net ir iš aukšto aptvaro. Reguliarus medžiojimas, bėgimas, vadeliojimas, bėgimas šalia dviračio ar kita aktyvi veikla gali pašalinti šį norą pabėgti. Įgimtas instinktas medžioti gali pasireikšti parnešant namo kokius nors negyvus trofėjus (kates, žiurkes, balandžius ir kt.). Medžiojant su kurtsharu tikroje medžioklėje, šuo turi skirti, koks grobis leidžiamas, o koks ne. Kaip ir dratharai, šie šunys taip pat gali atlikti visas paukštšunio ir medžioklinio šuns funkcijas. Kurtsharai turi nepaprastai jautrią uoslę, yra geri plaukikai ir bėgikai. Tai nepakeičiamas medžioklinis šuo, vertinamas daugelio medžiotojų daugumoje šalių. Kurtsharas yra sumanus, iniciatyvus ir lengvai treniruojamas, ir tai leidžia jam savarankiškai įgyvendinti užduotis, net šeimininkui nesant šalia. Šis iniciatyvumas gali nulemti, kad mažiau dresuotas šuo gali pasinaudoti juo savarankiškai. Šuo turi žinoti, kas yra viršesnis, ir kad šeimininkas, o ne jis vadovauja medžioklei. Medžioklės sezono metu gali būti pastebimas instinktyvus elgesys, kai šuo, norėdamas paslėpti savo kvapą, trinasi į maitą, dvėselieną. Straipsnis paimtas iš wikipedia.org